Cvičenia pre tehotné ženy a mamičky s deťmi...

Novinky

„Mamičkovanie sa“ čo na to okolie?


Pre tých, ktorí nemajú tu možnosť byť tehotní, alebo nežili s tehotnou ženou, je to asi úplne nezmyselná činnosť. Predstavte si, že vidíte tehuľky alebo mamičky s deťmi niekde v kaviarni. Prvé, čo si poviete: „Nemajú čo robiť, len vysedávať na káve!“


Prvorodička prežíva všetko intenzívnejšie. Je zvedavá, čo všetko ju čaká, ako sa mení jej telo, aké všetky vecičky treba nakúpiť pre novorodeniatko a podobne. Hľadá informácie a snaží sa dozvedieť o sebe čo najviac. Skúma sa a zisťuje, čo všetko jej telo dokáže. O všetky tieto zmeny sa chce s niekým podeliť, pretože to zažíva prvýkrát a je to pre ňu novinka. Bábätko začne robiť prvé pohyby v brušku, začne kopať, tehuľka sa z toho teší a s každým sa o tieto svoje pocity delí. Teší sa s ňou manžel, mama, otec, sestra, kamarátky a podobne. Tým, že je žena tehotná, má svoje hormóny nastavené inak, a preto sa zo všetkých vecí dokáže tešiť stále, počas celého tehotenstva. Pretože v každom štádiu tohto čarovného obdobia telo reaguje inak. Bábätko rastie, vyvíja sa, niekedy reaguje aj na vonkajšie podnety. Akonáhle chodí tehuľka do roboty, kde sú kolegyne, ktoré tehotné nie sú, nedokážu ju pochopiť tak, ako by možno chcela. Začne preto vyhľadávať centrá pre mamičky, tehotenské cvičenia či kaviarne pre mamičky s deťmi, kde sú jej pocity a myšlienky vypočuté a zároveň zdieľané s inými tehuľkami.

Je to lepšie pre samotnú tehotnú ženu, aj pre jej okolie. Cíti sa v tejto spoločnosti sama sebou, neodmietaná a vypočutá, čo na ňu dobre vplývy aj po psychickej stránke. Uistí sa, že veľa vecí robí správne. Mamičky si medzi sebou vymenia množstvo informácií, skúseností, navzájom sa podporia. Tie, ktoré už deti majú, vedia poradiť a zároveň poskytnúť informácie z prvej ruky, ako to naozaj chodí, keď už je bábätko na svete. Na čo netreba zabudnúť, čomu sa vyvarovať, čomu neveriť. Každá skúsenosť je samozrejme iná, no aj tak si z nej môžu niečo zobrať a poučiť sa.

Na tehotenských cvičeniach tehuľky zistia, aké cvičenia môžu robiť alebo naopak, čomu sa vyvarovať, na čo si dávať pozor. Veľa krát sú prekvapené, aké cvičenia môžu vykonávať a neuškodí to ani im, ani bábätku. Stále sa cítia sviežo, zrelaxovane a zároveň odchádzajú s pocitom, že urobili niečo dobré pre svoje telo. Či už je to gravid yoga, pilates pre tehotné, či cvičenia na fitloptách. Každá si už dokáže vybrať to, čo ju najviac baví. Cvičenia nie sú len o samotnom cvičení, ale aj o komunikácii v skupine, o nadväzovaní nových kamarátstiev, výmene názorov a informácií medzi sebou.

Preto všetci tí, ktorí odsudzujete „mamičkovanie sa“, začnite sa na to pozerať aj z tohto uhla pohľadu. Prežite s vašou tehuľkou krásne chvíle a dožičte jej oddych formou strávania sa s inými tehotnými ženami či mamičkami.


<< Späť na predchádzajúcu stranu

Kontaktujte nás

+421 907 085 212
info@bellykick.sk