Cvičenia pre tehotné ženy a mamičky s deťmi...

Víkendová príprava na pôrod a dojčenie

Čas 

9:00-14:00-14:30

 

Cena kurzu a dĺžka trvania

95€ / víkend / 10 hodín

 

Miesto konania

Petržalka-Kremnická 14

 

Partner prítomny:

na vybraných hodinách

 

Celkový počet hodín: 10

Občerstvenie zabezpečené

Víkendový kurz psychofyzickej prípravy na pôrod, starostlivosť o novorodenca a dojčenie s dulou a profesionálnou laktačnou poradkyňou. Vhodný pre budúce mamičky od 20. týždňa až do pôrodu. Oteckovia sú vítaní, ak sa na to cítia a chcú byť pri pôrode.  Maximálny počet v skupine je 6 párov, čím sa zaručí intimita a zároveň dostatok času na nácvik určitých zručností.

 

Témy prvý deň:

1. Starosti posledného trimestra: životospráva v tehotenstve, fyziologické zmeny a ako sa s nimi
vysporiadať, čo si pripraviť doma, čo zbaliť do pôrodnice,prevencia nástrihu hrádze.
2. Príprava na fyziologický a operačný pôrod:  ako pôrod začína, kedy ísť do pôrodnice, príjem na pôrodnú sálu, čo sa deje v I., II., III. IV. dobe pôrodnej, úľavové polohy, dýchanie, ako zvládať bolesti, sprevádzajúca osoba pri pôrode, čo sa deje pri komplikáciách, operačné ukončenie tehotenstva.
3. Šestonedelie: aké je šestonedelie v pôrodnici, aké doma, strava, kedy začať so športom, kedy začať s pohlavným stykom, predchádzanie psychickým poruchám, úradné záležitosti.
4. Zostavenie pôrodného plánu (diskusia)

 

Témy na druhý deň:

1. Starostlivosť o novorodenca: čo sa deje s bábätkom po pôrode, bonding, manipulácia s novorodencom + nácvik, kúpanie, utišovanie, každodenná starostlivosť, najčastejšie problémy a čo s nimi.
2. Dojčenie: výhody dojčenia, zloženie mlieka, čo by ste mali vedieť predtým ako začnete dojčiť, tajomstvá úspešného dojčenia, správne prisatie novorodenca, polohy pri dojčení + nácvik, najčastejšie problémy pri dojčení a ako si s nimi poradiť.
3. Záver + diskusia

 

 

Aktuálne termíny cvičenia

7.-8.8. 2021  
   
   
   
   
   

Prihláška na kurz

 
Použitím tohto formulára súhlasím so spracovaním, uchovávaním a manipuláciou so svojimi osobnými údajmi pre účely značky Bellykick – Mgr. Vladimíra Šmelková - Bellykick. *

Kontaktujte nás

+421 907 085 212
info@bellykick.sk