Cvičenia pre tehotné ženy a mamičky s deťmi...

Príprava na pôrod a dojčenie

Čas 

17:30

Cena kurzu a dĺžka trvania

105 € / 4 týždne

Presné dni 1.6/8.6/15.6/22.6

Miesto konania

Petržalka-Kremnická 14

 

Partner prítomny:

na 2 stretnutí, nieje povinne

 

Celkový počet hodín: 10

Občerstvenie zabezpečené

Maximálny počet párov na stretnutí sú 3

1. stretnutie- Posledné týždne tehotenstva (2 hod)

Počas týchto dvoch hodín sa budete zaoberať poslednými týždňami tehotenstva - psychickou, fyzickou a praktickou prípravou na pôrod. Dozviete sa napríklad ako sa dá chrániť hrádza pred poranením už v tehotenstve, čo robiť pri prenášaní, čo si treba vziať do pôrodnice, aká literatúra pomôže zvládnuť pôrod, dojčenie a starostlivosť o bábätko oveľa jednoduchšie, aké súpodmienky v pôrodniciach v Bratislave a jej okolí, v Rakúsku či Čechách.

 

2. stretnutie- Pôrod (3 hod).

Na tomto stretnutí detailne preberiete pôrod - jeho jednotlivé fázy, o pôrodných polohách, o nástrihu, o prítomnosti partnera a jeho úlohe pri pôrode, o úľavových technikách, o bondingu, o tom ako si zostaviť pôrodné prianie, aké sú bežné postupy a vyšetrenia v pôrodniciach a kedy treba ísť do pôrodnice Na tomto stretnutí sú vítaní aj partneri (bez poplatku).

 

3. stretnutie- Dojčenie (3 hod).

Cieľom tohto stretnutia je pripraviť budúce maminky na úspešnédojčenie od samotného začiatku. Dozviete sa zásady úspešného dojčenia, aké je dôležité správne prisatie, praktický nácvik priloženia bábätka, polohy pri dojčení, aké sú najčastejšie problémy v začiatkoch dojčenia, ako predchádzať zápalom prsníkov, čo s bolesťou bradaviek, či môže byť tvar bradavky prekážkou dojčenia, akými spôsobmi sa dá dojčenie podporiť, aké sú funkcie dojčenia alebo aj ako zistíte či bábätko na prsníku pije.

 

4. stretnutie- Šestonedelie (2 hod)

Šestonedelie sa nazýva 6 týždňov po pôrode, počas ktorých sa telo matky dostáva do "NORMÁLU". Hoja sa prípadné popôrodné poranenia, rozbieha sa dojčenie, maminka a novorodenec si vytvárajú vzťah a spoznávajú sa. Je to čarovné obdobie plné eufórie a lásky, ale zároveň je aj veľmi náročné. Práve správnou prípravou si môžeme zásadne pomôcť si toto obdobie užiť. Na tomto stretnutí preberiete prvé dni po pôrode v nemocnici, aké vyšetrenia vás čakajú, starostlivosť o telo rodičky po pôrode ako aj o novorodenca, zoznam vecí, ktoré treba po pôrode vybaviť na úradoch. Dozviete sa niečo aj o vzťahovej výchove - ako bábätko vníma svet, čorobiť keď plače a ako mu rozumieť

 

Aktuálne termíny


1.6-22.6 2021  
   
   
   
   
Chceš prísť na skúšobnú hodinu?Viac informácii


Prihláška na kurz

 
Použitím tohto formulára súhlasím so spracovaním, uchovávaním a manipuláciou so svojimi osobnými údajmi pre účely značky Bellykick – Mgr. Vladimíra Šmelková - Bellykick. *
 

 

Kontaktujte nás

+421 907 085 212
info@bellykick.sk